Усі пофарбовані предмети фактично здобувають свій колір від світла, що падає на них або минулого крізь них. Кольоровий — це такий предмет, який селективно поглинає певні кольори (довжини хвиль) з білого світла, пропускаючи або відбиваючи інші кольорові промені. Комбінований ефект від променів, що залишилися, називають "кольором" предмета. Колір будь-якого непрозорого тіла залежить від світла, яке воно відбиває (мал. 156). Предмет має червоний колір, тому що він відбиває червоне світло і поглинає всі інші кольори. Інший предмет має синій колір, тому що він відбиває синє світло і поглинає всі інші кольори. Предмет білого кольору відбиває світло всіх кольорів, а предмет чорного кольору, навпаки, взагалі не відбиває світла, а повністю його поглинає.
Тіло може поглинати і відбивати одночасно кілька кольорів.
Відбиті кольорові промені змішуються між собою, і колір тіла залежить від того, у якому співвідношенні вони від нього відбиваються. Завдяки цьому і виникає різноколірна гама фарб, яку ми спостерігаємо у природі.
Колір прозорих тіл залежить від того, які промені світла проходять крізь них. Наприклад, червоне скло пропускає тільки червоні промені, а зелене - тільки зелені, що і зумовлює їх колір. За допомогою таких скелець можна отримати однорідний за кольором пучок променів. Прозорі пластинки, які застосовують для отримання однорідного за кольором світлового пучка, називають світлофільтрами. Їх широко застосовують в оптичних приладах.
Для опису ступеня прозорості тілв використовують наступні терміни:
- прозорий,.
- напівпрозорий,.
- просвітчастий,.
- напівпросвітчастий,.
- непрозорий
Колір має першорядне значення при оцінці дорогоцінних каменів і є одним з найбільш важливих ознак для доказу дійсності самоцвіту при визначенні на око.
Хто відкрив явище дисперсії?
ВідповістиВидалитиТе, що сонячне світло складається з кольорових променів, установив Ісаак Ньютон
ВидалитиАвтор видалив цей коментар.
ВідповістиВидалити